Spotkanie autorskie z pisarzem Bogusławem Michalcem

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” Umberto Eco

W dniu 30 listopada 2016 roku pod tym hasłem odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Bogusławem Michalcem. Było ono połączone z inauguracją ogólnopolskiej akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.  Na tę uroczystość przybyli zaproszeni Goście,  tj. Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski  Pan Marek Karaś oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki w Rzepienniku Strzyżewskim Pan Piotr Niemiec.

Na początku Pani Dyrektor Maria Myśliwiec  powitała szanownych Gości,  a Pan Zdzisław Urbanik przedstawił multimedialną prezentację dotyczącą życia i twórczości zaproszonego Pisarza.  Oto krótka o Nim wzmianka:
Pan Bogusław Michalec urodził się w Gorlicach w 1972 roku. Mieszka w Krakowie. Pisze książki dla dzieci, miedzy innymi „Łakomstwo nosorożca i inne wiersze”, „Opowieści waniliowego Lasu”, „Ulica Bajkowych Postaci”, „Baju – bajki”. Jest laureatem nagrody im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” (2008r.)  za najlepsza polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Wyróżnienie otrzymał z publikację  „Polska ginąca”.

Po prezentacji Pan Michalec wysłuchał swoich wierszy w wykonaniu szkolnych recytatorek z klas II-IV. Kolejnym punktem programu było zadawanie pytań autorowi.
Dzięki temu uczniowie mogli bliżej poznać Pana Bogdana. Dowiedzieli się m. in., że  jego ulubione  książki z dzieciństwa to „Chłopcy z Placu Broni” i „Przygody Tomka Sawyera”. Okazało się także, że pisarz jest zapalonym kibicem hokeja. Szczególną atrakcją spotkania było czytanie wierszy przez samego autora. W końcu nadszedł czas na autografy i dedykacje. Pan Bogdan ze stoickim spokojem podpisywał książki. Dał się poznać jako człowiek skromny, z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Łatwo nawiązywał kontakt z młodymi czytelnikami.

Po krótkiej przerwie nastąpiła druga część uroczystości – inauguracja akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Rozpoczął ją Wójt Gminy Pan Marek Karaś.
W otoczeniu baniowych postaci przeczytał I część  utworu Bogusława Michalca pt. „Czerwony Kapturek”. Uczniowie z uwagą słuchali tej żartobliwej przeróbki znanej baśni, brawami podziękowali Panu Wójtowi za udział w akcji.

Drugą część historii Czerwonego Kapturka odczytał Pan Piotr Niemiec.
Na koniec Goście wpisali się   do „Pamiętnika czytających” i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, ze wszyscy będą mile wspominać tę ”literacką ucztę” w naszej Szkole.

Przejdź do treści