„BĄDŹMY BEZPIECZNI! BĄDŹMY ODBLASKOWI!”

25 października  w Szkole Podstawowej w Rzepienniku Suchym  odbył się  finał projektu „Odblaskowa szkoła” . Na sali pojawili się zaproszeni goście: pan Marek Karaś  – Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski, przedstawiciele policji: pan Waldemar Kopek z Miejskiej Komendy Policji w Ciężkowicach oraz pan Łukasz Bień z Wojewódzkiej Komendy Policji w Tarnowie. Wyjątkowość uroczystości podkreśliła obecność naszych kochanych Dziadków, których w imieniu policji zaprosili do szkoły najmłodsi uczestnicy akcji.

            Wspólne spotkanie rozpoczął występ dzieci klas I-III. Uczniowie poprzez krótkie scenki oraz tematyczne piosenki przypomnieli swoim koleżankom i kolegom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

            Następnie głos zabrali nasi wyjątkowi goście. Panowie policjanci w bardzo interesujący sposób przekazywali publiczności najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze  oraz  roli odblasków. W sposób szczególny zwrócili się do seniorów obecnych na uroczystości.  Na ręce wnucząt przekazali symboliczne odblaski z napisem „Kocham Cię Babciu!”, „Kocham Cię Dziadku” i poprosili o ich wręczenie.

            Głos zabrał również pan Wójt, który podziękował za zaproszenie, pogratulował małym aktorom wystąpienia i jeszcze raz podkreślił jak ważne są elementy odblaskowe dla bezpieczeństwa pieszych. Następnie wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe odblaski.

            Wierzymy, że tego typu akcje profilaktyczne uwrażliwią nasze dzieci na potrzebę dbania o bezpieczeństwo własne i innych.

Urszula Rojek

Skip to content