I MAŁOPOLSKI DZIEŃ DLA KLIMATU

I MAŁOPOLSKI DZIEŃ DLA KLIMATU

W piątek 22 kwietnia, w światowym Dniu Ziemi w ramach trwających I Małopolskich Dni dla Klimatu w godz. 10.00 – 16.00 na parkingu przed Urzędem Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim odbędzie się akcja edukacyjno-informacyjna. Wraz z informacjami na temat działań dla klimatu mieszkańcy od Ekodoradcy zatrudnionego w Starostwie Powiatowym w Tarnowie otrzymają sadzonki drzewek, celem posadzenia na swoich posesjach. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się jak ważną rolę dla naszego klimatu odgrywają drzewa.

Podczas wydarzenia do dyspozycji mieszkańców będzie także Ekodoradca gminny, który udzieli odpowiedzi m.in. na pytania związane z wymaganiami uchwały antysmogowej oraz możliwością pozyskania dofinansowania do wymiany kotłów i termomodernizacji budynków.

Wydarzenie jest objęte patronatem Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz Gminy Rzepiennik Strzyżewski.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektów LIFE:

  • Projekt LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”
  • Projekt LIFE-IP MAŁOPOLSKA „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”
Skip to content