I miejsce dla uczn. kl. III gim. z Olszyn w X Międzygimnazjalnym Konkursie Informatycznym – Ryglice 2018

13 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach odbył się finał X Miedzygimnazjalnego Konkursu Informatycznego pt. „Technologie IT i cyberbezpieczeństwo”.

W konkursie brali udział uczniowie z następujących szkół:

  • Gimnazjum im. ks. prał. Jana Ślęzaka w Ołpinach
  • Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach
  • Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie
  • Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  • Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach
  • Zespołu Szkół w Lubczy
  • Gimnazjum w Zalasowej

W finale Szkołę Podstawową w Olszynach reprezentowało siedmiu gimnazjalistów kl. III w składzie: Konrad Kamiński, Kamil Karaś, Miłosz Mikos, Adam Rąpała, Bartłomiej Rąpała, Maciej Rąpała, Mateusz Wąsowski.

Jak co roku, finał składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.

Spośród 51 uczestników z siedmiu szkół gimnazjalnych i podstawowych powiatu tarnowskiego, którzy w ZSP Ryglice przez godzinę zmagali się z 40 pytaniami z zakresu gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwa, wyłoniono 18 najlepszych uczestników, którzy przystąpili do części praktycznej konkursu – którego zadaniem było sporządzić w arkuszu kalkulacyjnym kosztorysu dwóch różniących się parametrami, kompletnych zestawów komputerowych, jednego przeznaczonego do prostych prac biurowych, drugiego, wydajnego z obsługą multimediów.

Wśród uczestników etapu praktycznego było trzech gimnazjalistów z Olszyn: Kamil Karaś, Bartłomiej Rąpała, Mateusz Wąsowski.

Miło jest nam poinformować, że zwycięzcą jubileuszowej X edycji Miedzygimnazjalnego Konkursu Informatycznego w Ryglicach został uczeń Szkoły Podstawowej w Olszynach – Bartłomiej Rąpała (108 pkt.), a wysokie czwarte miejsce zajął Kamil Karaś (99 pkt.)!

Życzymy Bartłomiejowi dalszych sukcesów, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w Olszynach.

Organizatorem konkursu było Technikum Informatyczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach.

Skip to content