Moja gmina w cyferkach: Konkurs dla placówek wychowania przedszkolnego

Urząd Statystyczny w Krakowie zaprasza placówki wychowania przedszkolnego z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie „Moja Gmina w Cyferkach”, którego celem jest promocja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, a jednocześnie rozwój kreatywności oraz zdolności językowych i muzycznych wśród dzieci.

Zadaniem konkursowym jest ułożenie przez zespół/drużynę wychowanków placówki piosenki lub wierszyka, który następnie zostanie przez dzieci wykonany i nagrany w formie filmu. Treść wierszyka lub piosenki powinna być związana z ludnością, mieszkańcami gminy/miejscowości, w której znajduje się przedszkole, Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, rodziną, tradycjami lokalnymi itp. Uwaga! W tekście nie muszą pojawić się wszystkie wymienione tematy!

Film powinien zostać zapisany w formacie MP4, MOV bądź AVI. Maksymalny czas trwania filmu to 2 minuty. Film powinien posiadać rozdzielczość co najmniej 1280x720p (HD).

Prace wraz ze skanem lub zdjęciem wypełnionego formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1 do regulaminu) należy przesłać poprzez stronę wetransfer.com na adres nsp.2021.krakow@gmail.com do 11 czerwca 2021 r.

Więcej szczegółów na stronie krakow.stat.gov.pl.

Skip to content