Otwarte Wrota Pogórza – Izba Regionalna “Zapiecek” w Rzepienniku Suchym

100 godzin inspiracji, 60 pasjonatów, przewodników, specjalistów, ponad 50 atrakcji. Bezpłatne zwiedzanie wyznaczonych miejsc w określonych godzinach. To właśnie Otwarte Wrota Pogórza, czyli cykl imprez skierowanych do turystów, rodzin, krajoznawców, przewodników, organizatorów wycieczek, biur turystycznych, każdego chętnego. Ofertę przygotowuje Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości. Pomysłodawcą i koordynatorem całości jest Piotr Firlej, który przy współpracy z wieloma pasjonatami, instytucjami i organizacjami co roku podejmie się trudnego zadania organizacji Otwartych Wrót Pogórza. “Zależy nam na promocji regionu, dlatego ożywiamy wiele miejsc, aby pokazać ile tajemnic i ciekawych historii kryją Pogórza Karpackie” – przekonuje Piotr Firlej.

Dla nas Otwarte Wrota Pogórza stały się doskonałym pretekstem do zaprezentowania Państwu Izby Regionalnej “Zapiecek” w Rzepienniku Suchym. W Izbie gromadzone są różne zabytkowe przedmioty związane z regionem Pogórza. “Zapiecek” funkcjonuje od 2002 roku, jednak dopiero remont budynku GOK w 2013 roku zwiększył powierzchnię ekspozycji i umożliwił jej rozbudowę o nowe eksponaty. Warto dodać, że zbiory w Izbie Regionalnej są cały czas rozbudowywane dzięki ofiarności mieszkańców gminy.

Izbę Regionalną “Zapiecek” można zwiedzać w godzinach pracy GOK lub po indywidualnym ustaleniu. Dla chętnych podajemy kontakt mailowy i telefoniczy: gokrzepiennik@poczta.onet.pl, 14 6531 571

Zapraszamy do oglądnia galerii zdjęć oraz nagrania:

http://pogorze24.pl/otwarte-wrota-pogorza-izba-regionalna-zapiecek-w-rzepienniku-suchym/79701/

Skip to content