Udane Święto Plonów

Dożynki w Rzepienniku są huczną imprezą, o której słyszy się nie tylko w sąsiednich gminach. Co rok gromadzą mnóstwo osób, które przyglądają się obrzędom dożynkowym, podziwiają ubrane w stroje ludowe grupy wieńcowe i oczywiście same wieńce, a później bawią się do późnych godzin nocnych podczas zorganizowanej zabawy. To wydarzenie, które łączy starszych i młodszych – w tym dniu uwagę wszystkich przyciąga tradycja i ciężka praca rolników.

Wzorem lat ubiegłych grupy dożynkowe zebrały się w Kościele Parafialnym w Rzepienniku Biskupim gdzie już o godzinie 11:00 rozpoczęła się Msza święta, w trakcie której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Następnie różnobarwny korowód dożynkowy przejechał na plac obok urzędu gminy, gdzie na wszystkich zebranych czekało wiele atrakcji.

Po przywitaniu gości i podzieleniu chleba przyszedł czas na obrzęd dożynkowy w wykonaniu grupy śpiewaczej Turzanki oraz zespołu Rzepioki, a następnie prezentacje i ośpiewanie wieńców. W dalszej części imprezy zadbano również o najmłodszych: można było zatańczyć zumbę, czy też obejrzeć pokaz iluzjonisty.

Później znów przyszedł czas na rozrywkę dla szerszej grupy publiczności, bowiem na scenę wkroczył zespół Rampey, a po jego wystąpieniu scenę na kwadrans przejęło radio RDN.

Gwiazdą wieczoru był zespół Babylon, który zaprezentował covery znanych wszystkim utworów Boney M. rozgrzewając rzepiennicką scenę do czerwoności.

Dokładnie o godzinie 21:40 odbył się pokaz sztucznych ogni dając tym samym znak, że oficjalna część imprezy zakończyła się i najwyższa pora na zabawę w rytm muzyki zespołu The Voice.

Zapraszamy do oglądania galerii oraz wideorelacji:

http://pogorze24.pl/udane-swieto-plonow-w-rzepienniku-strzyzewskim/79729/

Skip to content