Używając maseczki dbamy przede wszystkim o ludzi w swoim otoczeniu!

Przypominamy, że w miejscach publicznych, biorąc udział Mszach Św. i nabożeństwach w kościele oraz w czasie zgromadzeń mamy obowiązek zakrywania ust i nosa oraz stosowania odległości. Dbając o swoje bezpieczeństwo dbajmy też o najbliższych.

Używając maseczki dbamy przede wszystkim o ludzi w swoim otoczeniu!

Lekceważąc zalecenia zwiększasz ryzyko zakażenia osób w swoim otoczeniu i okazujesz brak szacunku dla innych. Ludzie nienoszący maseczek lub nieużywający przyłbic w Twoim otoczeniu narażają Ciebie i Twoich bliskich – szanujmy siebie nawzajem.

„Oczywiście żadna z masek, czy to ściśle przylegająca maska N95, zatwierdzona przez NIOSH, luźno noszona maska chirurgiczna, czy domowej produkcji, nie zapewniają doskonałej (100 proc.) ochrony. Ale niedoskonała ochrona nie oznacza, że maska jest „całkowicie bezużyteczna”, podobnie jak szklanka nie napełniona nie musi być pusta: chętnie przyjmę szklankę wody napełnioną do 60 proc., kiedy będę spragniony. Brak dowodów (ochrony) nie jest dowodem, że maska nie chroni.

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/jak-sie-chronic,dlaczego-wszyscy-powinni-nosic-maski–naukowcy-tlumacza,artykul,78117098.html

Skip to content