II Małopolski Marsz Rodzinie i Życiu TAK!

Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej i Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zapraszają wszystkich tych, którym bliskie są wartości życia ludzkiego i rodziny, do udziału w II Małopolskim Marszu „Rodzinie i Życiu TAK!”, który odbędzie się 8 października w Krakowie.

Celem wydarzenia jest publiczne opowiedzenie się za ochroną i poszanowaniem życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, oraz wyrażenie szacunku dla rodziny i małżeństwa. Pochód ma być również podziękowaniem za osobę i dzieło Jana Pawła II.

Marsz rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w Katedrze Wawelskiej o godzinie 10:00, po której nastąpi przemarsz na Rynek Główny. Uczestnikom będzie towarzyszyć portret i relikwie św. Jana Pawła II oraz portret św. Joanny Beretty-Moli. Swoją obecność zapowiedział też ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Współorganizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej, Fundacja „Jeden z nas”, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Krakowie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Mężczyźni św. Józefa, Region Małopolski NSZZ „Solidarność”, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Skip to content