Ogólnopolski sukces gimnazjalistów z Olszyn

W środę, 18 maja, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Olszynach wzięli udział w finale konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Już po raz siódmy łódzki kurator oświaty w porozumieniu z innymi kuratorami zorganizował „Ogólnopolski konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II – Papież Słowianin”. Wzięło w nim udział blisko 400 gimnazjalistów. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 50 osób,     w tym 5 uczniów z naszej szkoły. W środę w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi spotkali się reprezentanci ośmiu województw. Na rozwiązanie testu mieli dwie godziny. Przed przystąpieniem do konkursu młodzież i opiekunowie uczestniczyli w Łódzkiej Archikatedrze we mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Ireneusza Pękalskiego oraz złożyli kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II. Wyniki centralnego etapu konkursu ogłoszono do 25 maja. Wszyscy nasi uczniowie osiągnęli wysokie noty.

Michał Ryndak kl. IIIa- zdobył tytuł Laureata konkursu zajmując II miejsce

Karolina Niziołek kl IIIb- zdobyła tytuł Laureata konkursu zajmując IV miejsce

Angelika Rąpała kl. IIIb- tytuł finalisty

Karolina Niziołek kl. II – tytuł finalisty

Klaudia Rąpała kl.II – tytuł finalisty

Tak liczny udział i ogromny sukces 5 uczniów naszej szkoły został zauważony i doceniony przez organizatorów konkursu.

Bardzo serdecznie gratuluję Uczniom. Ogrom pracy jaki włożyli w przygotowanie do tego bardzo wymagającego konkursu, przyniósł oczekiwane efekty. Gratuluję również i dziękuję Rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci w przygotowaniach.

Szczególne podziękowania kieruję do Dyrektora Szkoły Pana Stanisława Kozioła, Księdza Proboszcza Dariusza Nawalańca oraz Wójta Gminy Rzepienniki Strzyżewski Marka Karasia, którzy dołożyli wszelkich starań, aby nasi uczniowie mogli wyjechać do Łodzi, aby osiągnąć tam wiadomy już sukces.

Uroczyste podsumowanie – wręczenie nagród, dyplomów i zaświadczeń – będzie mieć miejsce 10 czerwca w Pałacu Poznańskich w Łodzi.

 

Skip to content