„Wiosna, wiosna – ach, to ty!”

W Szkole Podstawowej w Rzepienniku Biskupim 24 maja 2016 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu międzyprzedmiotowego „Wiosna, wiosna – ach, to ty!”. W związku z tym wydarzeniem już od kilku miesięcy uczniowie pod okiem swych wychowawców i nauczycieli przygotowywali przeróżne prace związane z tą niezwykłą porą roku. W projekt pt. „Wiosna, wiosna – ach, to ty!” zaangażowały się klasy od pierwszej aż po szóstą.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Maria Myśliwiec, która serdecznie powitała szanownych gości tj. pana Marka Karasia – Wójta Gminy Rzepiennik Strzyżewski, pana Zbigniewa Bajorka – przewodniczącego Rady Gminy Rzepiennik Strzyżewski, przedstawicieli Rady Gminy Rzepiennik Strzyżewski, emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej w Kołkówce i Rzepienniku Biskupim, a także licznie przybyłych rodziców.

Występ zaczął się od piosenki w wykonaniu Wiktorii Gąsior przygotowanej przez pana Marka Bąka. Kolejnym elementem było radosne przedstawienie klasy 2 i 3 pt. „Wiosno, wiosno – witamy Ciebie” nad którym czuwała pani Małgorzata Szpyrka.

Od stycznia 2016 roku uczniowie gromadzili różne odpady, które następnie mogłyby być wykorzystane do innych celów niż ich pierwotne przeznaczenie. Z materiałów tych uczniowie wykonali przeróżne stroje ekologiczne i zaprezentowali pokaz mody – sezon wiosna – lato 2016. Nad całością kolekcji czuwały pani Maria Gurgul i pani Magdalena Wantuch, a w pokazie wzięli udział uczniowie klasy 1 i 4.

Potem przyszedł czas na wiosenne tańce. Grupa uczniów z klasy 2 i 3 pod opieką pani Iwony Kiełtyki przygotowała cztery układy taneczne p.t. „Miotlarz” , „Trojak”, „Taniec kwiatów” oraz „Taniec japoński”.

Wiosna to także czas najpiękniejszych świąt do których zaliczamy Dzień Matki i Ojca. Uczniowie z kółka teatralnego pod okiem pani Grażyny Wałęgi przygotowali inscenizację na wesoło pod tytułem „Grunt to rodzinka”, „Kabaret rodzinny”, a także przedstawienie z okazji „Dnia Mamy i Taty”.

W ramach projektu uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie grafiki komputerowej. Zadaniem uczestników było wykonanie w programie Paint ilustracji do wiersza o wiośnie. Opiekunami tego konkursu byli pani Jolanta Nowak oraz pan Zdzisław Urbanik.

Z okazji Dnia Wiosny uczniowie na kółku sportowym przygotowali program pt. „Sport to zdrowie!”. Twórcą oraz opiekunem ścieżki zdrowia była pani Barbara Warzecha, która kontynuowała przygotowania rozpoczęte przez pana Krzysztofa Wantucha. Pokaz został zaprezentowany w postaci prezentacji multimedialnej powstałej po nakręceniu filmu z przebiegu ćwiczeń.

W ramach projektu uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie fotograficznym „Zwiastuny wiosny”. Opiekunami tego konkursu byli pani Jolanta Nowak, ks. proboszcz Piotr Witecki oraz pan Zdzisław Urbanik. Chętni uczniowie zdobyli się na wysiłek i poszukali naprawdę interesujących zwiastunów wiosny.

W trakcie licznych występów była również okazja do wysłuchania koncertu wokalno-instrumentalnego o tematyce wiosennej wraz z najserdeczniejszymi życzeniami dla kochanych rodziców. Występ ten przygotowali uczniowie klasy 4, 5 i 6 wraz z panem Markiem Bąkiem.

Dodatkowo uczniowie przygotowali klasowe mini ogródki, w których pojawiły się zarówno warzywa jak i wiosenne kwiaty. Efekty tych prac można było podziwiać na szkolnej wystawce, którą wraz z uczniami przygotowała pani Magdalena Wantuch. Dodatkowo w ramach projektu odbył się konkurs pod tytułem „Drugie życie śmieci”. Efekty tego konkursu przerosły najśmielsze oczekiwania. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i przygotowali przepiękna prace, które również można było podziwiać na szklonej wystawce. Przygotowali ją uczniowie wraz z panią Magdaleną Wantuch.

Z okazji „Dnia Mamy i Taty” zaśpiewano „Sto lat” oraz wręczono zarówno rodzicom jak i szanownym gościom kwiaty i zawieszki wykonane przez uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej na zajęciach plastycznych pod okiem pani Jolanty Nowak oraz pani Iwony Kiełtyki.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła grupa uczniów z klasy 5 i 6 przygotowana przez panią dyrektor Marię Myśliwiec. Zaprezentowali oni nasz polski taniec narodowy „Polonez”.

Praca nad projektem wymagała dużego wysiłku zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie i docenienie tego wysiłku.

Jolanta Nowak

Skip to content