Jesteś zdolnym uczniem? Masz szansę na stypendium!

Do 26 października 2017 r. uczniowie z Małopolski mogą starać się o pieniądze przyznawane w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego.

O roczne stypendia wartości 4 800 zł mogą starać się uczniowie ze szkół podstawowych (klasy 5-7), o 6 000 zł – młodzież z dotychczasowych gimnazjów, a o 7 200 zł – ze szkół ponadgimnazjalnych. Aby znaleźć się w gronie uczniów, którym zostaną przyznane stypendia – bez względu na etap edukacji – należy wykazać się znakomitymi wynikami, zwłaszcza z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i przedsiębiorczości. Uczniowie z klas 5-7 szkoły podstawowej powinni uzyskać w minionym roku szkolnym średnią ocen z tych przedmiotów co najmniej 5,0, z dotychczasowych gimnazjów – co najmniej 4,5, a ze szkół ponadgimnazjalnych – co najmniej 4,25. Należy mieć także wysoką średnią ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów.

Więcej informacji na stronie: http://www.fundusze.malopolska.pl/wiadomosci/program-regionalny/wiadomosci/jestes-zdolnym-uczniem-masz-szanse-na-stypendium

 

Skip to content