Pytanie do Wójta zadane dnia 11.04.2017 r. przez Pawła Bajorek

Treść pytania:

Witam serdecznie,
Będę wdzięczny za informacje na kiedy jest planowana zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Widzę, że zbierają Państwo wnioski, stąd moje pytanie.
Pozdrawiam Paweł Bajorek

Odpowiedź:

Szanowny Panie Pawle, odpowiadając na Pana pytanie pragnę wyjaśnić, że wnioski w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP)  wpływają do Urzędu Gminy od maja 2015 r i do chwili obecnej jest ich ponad 80.

W tym momencie sprawą zmian MPZP zajmują się pracownicy Urzędu Gminy i Komisja Gospodarcza Rady Gminy, później  sprawa trafi do rozpatrzenia przez  Radę Gminy. Jeżeli Rada Gminy  podejmie decyzję o konieczności zmian MPZP to procedura  zmian punktowych rozpocznie się jeszcze w tym roku i będzie zakończona jak najszybciej (przy czym należy zaznaczyć, że procedura jest długa i w dużej części nie jest zależna od Urzędu Gminy). Nie bez znaczenia w podejmowaniu decyzji o procesie punktowych zmian MPZP pozostaje także fakt, że w chwili obecnej Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad  Kodeksem Urbanistyczno- Budowlanym, który wprowadzi nowe regulacje dotyczące planowania przestrzennego.

 Więcej o Kodeksie na stronie: http://www.konsultacje.gov.pl/node/4354.

Z poważaniem.
Marek Karaś
Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski

Skip to content